Jestem psychologiem, skończyłem pięcioletnie jednolite magisterskie studia psychologiczne, ze specjalnością w seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Nie mam uprawnień do badania fizykalnego osób (związanego z dotykiem), nie mogę też wypisywać recept. Psycholog nie pomaga za pomocą lekarstw, lecz umiejętności interpersonalnych połączonych z naukową wiedzą. Leki niezbędne w leczeniu zaburzeń psychicznych i dysfunkcji seksualnych przepisują lekarze i lekarki po studiach medycznych.

Rozmowa ze mną trwa 50 minut. Spotykamy się w gabinecie lub odbywamy rozmowę on-line przy użyciu kamery. Spotkania wymagają wcześniejszego umówienia się. Najważniejszy jest dla mnie Twój komfort, postaram się dostosować do Twojego grafiku.

Płatność można uiścić gotówką, poprzez kartę płatniczą, jak i przelewem na konto. Koszt spotkania w gabinecie to 160 zł (sesja indywidualna, sesja dla par: 200 zł), konsultacja przez Skype to 160 zł.

W mojej pracy odwołuję się do Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Najważniejsza jest dla mnie dobrowolność spotkań- chcę, aby osoby uczestniczyły w poradnictwie, czy pomocy z własnej chęci i woli. Pielęgnuję podstawową wartość mojego zawodu, czyli zasadę czynienia dobra (niekrzywdzenie). Kieruję się takimi wartościami, jak: szacunek, wolność, równość, tolerancja i obdarzam osoby dużą empatią. Jest oczywiste, że obowiązuje mnie tajemnica zawodowa- ze mną można rozmawiać o tematach trudnych, bolesnych i intymnych.

Pierwsze spotkanie służy zapoznaniu się. Przyjdź i powiedz to, na co jesteś gotowa_gotowy w danym momencie. Jestem otwarty na wszelkie pytania. Pomyśl o tym, od czego chcesz zacząć i co chcesz powiedzieć. Na konsultacji ustalimy, jaka forma pomocy będzie dla Ciebie odpowiednia i dobierzemy dogodny termin spotkań.

Pomoc psychologiczna, czy seksuologiczna to forma współpracy, która realizowana jest w krótkim czasie. Najlepsza wtedy, kiedy znajdujesz się chwilowo w trudnej sytuacji- np. zmiana pracy, koniec związku, czy przeprowadzka. Wsparcie z mojej strony może pomóc Tobie odnaleźć w sobie zasoby do tego, aby sobie z tym poradzić.

Konsultacja służy rozeznaniu się w Twojej sytuacji, może też być potrzebna, gdy chcesz sprawdzić, czy to, czego doświadczasz, jest normatywne, lub czy nie jest przypadkiem symptomem poważnego problemu. Podczas takich spotkań (od jednego do trzech), możemy nawzajem poznać się i ustalić, jak powinna wyglądać dalsza współpraca.

Poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne to formy dłuższej współpracy między nami, które obejmują: diagnozę Twojego problemu, pracę na zasobach, poszukiwanie różnych form rozwiązania trudności i wzmacnianie Ciebie w podejmowanych działaniach

Postanowiłem dostosować się do współczesnych realiów, w których zależy nam na mobilności i szybkości: umożliwiam, więc opcje umówienia się poprzez kilka kanałów komunikacji. Można skontaktować się telefonicznie, poprzez e-mail oraz media społecznościowe. Staram się odpowiadać na wiadomości sprawnie i szybko.

Oczywiście! Poza pracą w obszarze praktyki psychologiczno-seksuologicznej, realizuję się również poprzez dydaktykę, warsztaty i publikacje. Pisanie sprawia mi dużą przyjemność, bardzo chętnie rozpatrzę różne możliwości dzielenia się moją wiedzą.

Na chwilę obecną skończyłem psychologię i seksuologię, kształcę się dalej na psychoterapeutę psychodynamicznego. Więcej informacji o kursach i szkoleniach, które skończyłem, znajduje się w podstronie ,,O mnie”.

Specjalizuję się w psychologii i seksuologii, swoje usługi kieruję do osób dorosłych oraz nastoletnich. Przyjmuję w gabinecie osoby nastoletnie od 14 roku wzwyż, na pierwszej wizycie wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. W szczególnych przypadkach konsultuję również młodsze osoby.