Psychologię ukończyłam ze specjalnościami „seksuologia kliniczna” oraz „psychoterapia zaburzeń psychicznych”. Wykształcenie zdobywałam w trakcie jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i podczas studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej powołanych również przy UAM. Od października 2023 rozpoczynam kształcenie na psychoterapeutkę CBT w Instytucie Poznawczym w Warszawie.
Po studiach praktykowałam jako psycholożka oraz działałam jako edukatorka seksualna w Środowiskowym Domu Samopomocy Psychologicznej w Poznaniu „Zielone Centrum”. Doświadczenie zdobywałam także jako stażystka na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Posiadam certyfikat udziału w szkoleniu „Praca z pacjentem w poczuciu beznadziei” oraz odbyłam szkolenie, nt. „Jak pracować terapeutycznie z osobami, które utraciły kontrolę nad zachowaniami seksualnymi”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje oraz poszerzam wiedzę poprzez udział w stażach, szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy wykorzystuję głównie podejście poznawczo-behawioralne, a szczególnie inspirują mnie zagadnienia z obszaru Terapii Dialektyczno-Behawioralnej oraz ACT.
Moją misją jest promocja i wspieranie zdrowia psychicznego i seksualnego. Psycholożką zostałam z powołania, po to, by wspierać, wzmacniać i towarzyszyć pacjentkom/pacjentom w zdobywaniu umiejętności lepszego rozumienia siebie, samoakceptacji i życia w zgodzie ze swoimi potrzebami.
W pracy najważniejsze jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni opartej na bezwarunkowej akceptacji, zaufaniu i uważnym, empatycznym słuchaniu. Dobro pacjentek/pacjentów i praca w zgodzie z kodeksem etycznym zawodu psychologa to dla mnie kwestie nadrzędne.
Pracuję w obszarach takich jak:
- trudności psychiczne i seksualne,
- opiniowanie w temacie niezgodności płciowej,
- diagnoza spektrum autyzmu,
- edukacja seksualna,
- wsparcie dla osób LGBT+,
- zaniżona samoocena,
- trudność w czerpaniu radości z życia,
- niedostateczna satysfakcja z życia seksualnego,
- wspieranie rozwoju seksualnego,
- wspieranie ciałopozytywności.