Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z psychologii klinicznej. Doświadczenie zdobywałam w Oxfordzie w wielu aranżacjach. Spędziłam 3 lata pracując na oddziale zamkniętym dla osób z problemami psychiatrycznymi oraz historią kryminalną, które na leczenie skierowane zostały przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Trenowałam pracowników brytyjskiego oddziału NFZ’u OxfordHealth w strategiach de-eskalacji, prawie oraz bezpiecznym ubezwłasnowolnieniu fizycznym osób agresywnych i stwarzających niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Mam doświadczenie w diagnozowaniu spektrum autyzmu oraz prowadzeniu grup psycho-edukacynych dla osób ‘świeżo’ zdiagnozowanych, aby pomóc w integracji. Założyłam również grupę dla pracowników NFZ’u którzy są na spektrum. Obecnie współpracuję z organizacją Oxentia wywodzącą się z Uniwersytetu Oxfordzkiego w tworzeniu szkoleń na temat Neuro-różnorodności (spektrum), inkluzji i innowacji.
Moje podejście jest wyjątkowo eklektyczne, gdyż łączę w sobie wiedzę teoretyczną z psychologii, profesjonalne doświadczenie kliniczne oraz osobiste doświadczenie. Sama jestem osobą ze spektrum, mam diagnozę autyzmu, obu rodzajów ADHD, a także inne ekspresje różnorodności neurologicznej, w związku z czym rozumiem co to znaczy być innym niż wszyscy. Nie jest mi obce również doświadczenie traumy, depresji oraz zaburzeń lękowych. W skrócie – nie oceniam.
Psychologia od dziecka była moim głębokim zainteresowaniem i wykonuję ten zawód z powołania. W swojej pracy nie nalegam na konkretny nurt – dopasowuję podejście do osoby, z którą pracuję, aby poczuła się wysłuchana, zrozumiana, zaakceptowana i uwolniła swój potencjał. Staram się zadawać pytania, które pozwolą na spojrzenie na problemy z innej perspektywy, co pomaga w ich rozwiązaniu i integracji.