dominik haak psycholog seksuolog

Seksuolog i psycholog w Poznaniu

Jestem psychologiem i seksuologiem w trakcie certyfikacji, przyjmującym w Poznaniu. Ukończyłem pięcioletnie psychologiczne studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Dodatkowo ukończyłem dwuletnie studia podyplomowe z seksuologii klinicznej. W 2021 roku założyłem Centrum Terapii HAAK – miejsce na mapie Poznania, które dedykowane jest osobom ze społeczności LGBTQ+.

Seksuolog z ogromnym doświadczeniem

Jako seksuolog i psycholog jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Kształcę się nadal na psychoterapeutę psychodynamicznego. Jestem w procesie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Jako seksuolog i psycholog świadczę pomoc psychologiczno- seksuologiczną w prywatnym gabinecie w Poznaniu, jak i on-line bez względu na położenie geograficzne.

Jako seksuolog wyznaję wartości pozytywnej seksualności, czyli podejścia, które zachęca do:

  • afirmacji swojej seksualności,
  • akceptacji dla przejawów płciowości,
  • akceptacji seksualności innych,
  • dbania o zdrowie, bezpieczeństwo oraz świadomą zgodę,
  • edukacji seksualnej.

Seksuolog dla wszystkich osób narażonych na wykluczenie

W kontakcie z każdą osobą skupiam się na jej indywidualności oraz patrzę na różnorodność z szacunkiem i otwartością. Mój gabinet jest przyjazny dla wszystkich osób, dlatego podczas każdego spotkania możesz czuć się bezpiecznie. Staram się docierać z moją ofertą szczególnie do osób z grup wykluczonych, defaworyzowanych. Jako seksuolog i psycholog chętnie pomagam i przygotowuję do coming out’u, jak i wspieram osoby transpłciowe podczas procesu korekty płci.

Poza praktyczną stroną seksuologii i psychologii, zajmuję się też dydaktyką. Regularnie występuję na konferencjach, gdzie prowadzą wykłady, jak i sam organizuję warsztaty i szkolenia. Piszę artykuły naukowe, między innymi do “Psychologii w praktyce”, ale też na specjalistyczne portale np. Portal Zdrowia Seksualnego. Jestem współautorem książki ,,Seksualność w praktyce psychologicznej’’ z 2019 roku.

Seksuolog i psycholog “lekarstwem” na wewnętrzne bolączki

Po pięciu latach studiów magisterskich, dwuletnich studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach posiadam uprawnienia do pomocy psychologiczno- seksuologicznej. Posiadam uprawnienia do diagnozowania oraz opiniowania sądowego. Mam niezbędne umiejętności, aby prowadzić poradnictwo seksuologiczne i psychologiczne, oraz konsultacje indywidualne,  konsultacje dla par oraz terapię online. Specjalizuję się w poradnictwie psychologiczno- seksuologicznym wobec osób zmagających się z niedogodnościami dotyczącymi tematyki orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej.

Zgodnie z Kodeksem Etycznym Zawodu Psychologa, nie oceniam i nie narzucam moim pacjentom i pacjentkom sposobu patrzenia na świat i ich problemy. W mediach społecznościowych dzielę się z obserwującymi moimi przemyśleniami, działaniami aktywistycznymi oraz polecaną literaturą. Zajmuję się nie tylko wsparciem psychologiczno-seksuologicznym, ale też publikowaniem tekstów, które szerzą wiedzę seksuologiczną i psychologiczną. Szukając podejścia feministycznego, afirmatywnego i pracy w zgodzie z teorią queer – na pewno odnajdziesz się podczas konsultacji u mnie. Gwarantuję akceptację i poszanowanie dla Twojego wyznania, kultury, pochodzenia, poglądów i przede wszystkim tematu, z którym do mnie przyjdziesz.

Jeżeli szukasz seksuologa i psychologa w Poznaniu, to zapraszam, chętnie Cię wysłucham.

Zostałem laureatem w plebiscycie Orły Medycyny 2019 dla Warszawy, ale także odznaczony dwukrotnie Certyfikatem Jakości portalu ZnanyLekarz.pl. Zostałem wyróżniony tą nagrodą, jako psycholog, który uzyskał od pacjentów i pacjentek bardzo dużo pozytywnych opinii. To odznaczenie jest dla mnie ważne, bo uzyskałem je nie za osiągnięcia naukowe, lecz realną pomoc dla osób, które korzystały z moich usług psychologiczno-seksuologicznych.