dominik haak warszawa psycholog seksuolog lgbt

psycholog dominik haak seksuolog warszawa

Jestem psychologiem i seksuologiem w trakcie certyfikacji, ukończyłem pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Dwuletnie podyplomowe studia specjalizujące w seksuologii klinicznej odbyłem również na tym samym Uniwersytecie w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Kształcę się dalej na psychoterapeutę w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem w procesie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Działam w Fundacji Q, Sex Work Polska i Fundacji Refform, współtworzyłem też inicjatywę Sex Ed Poznań i wspierałem projekt Disorder? No problem.

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i poradnictwie psychologiczno-seksuologicznym. Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, więc podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości i seksualności innych wraz z dużym naciskiem na zdrowie, bezpieczeństwo, świadomą zgodę i przede wszystkim edukację seksualną. W kontakcie z każdą osobą skupiam się na jej indywidualności, z szacunkiem i otwartością patrzę na różnorodność. Mój gabinet jest miejscem przyjaznym dla wszystkich osób. Staram się docierać z moją ofertą szczególnie do osób  z grup wykluczonych, defaworyzowanych. Chętnie pomagam i przygotowuję do coming out’u, jak i wspieram osoby trans podczas procesu korekty płci.

Poza praktyczną stroną psychologii i seksuologii, zajmuję się też dydaktyką. Regularnie występuję na konferencjach, gdzie prowadzę wykłady, jak i sam organizuję warsztaty i szkolenia. Piszę artykuły naukowe między innymi do ,,Psychologii w praktyce”, ale też na specjalistyczne portale – np. Portal Zdrowia Seksualnego.

Moje wykształcenie daje mi uprawnienia do pomocy psychologicznej, jak również i pracy w obszarze ludzkiej seksualności. Jestem przygotowany do diagnozowania i opiniowania sądowego. Posiadam niezbędne umiejętności, aby prowadzić poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne, oraz konsultacje indywidualne i dla par. Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i poradnictwie psychologiczno-seksuologicznym wobec osób zmagających się z niedogodnościami dotyczącymi tematyki orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, więc podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości i seksualności innych wraz z dużym naciskiem na zdrowie, bezpieczeństwo, świadomą zgodę i przede wszystkim edukację seksualną.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowane superwizorki psychodynamicznej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.

W kontakcie z każdą osobą skupiam się na jej indywidualności, z szacunkiem i otwartością patrzę na różnorodność. Mój gabinet jest miejscem przyjaznym dla wszystkich osób. Zgodnie z Kodeksem Etycznym Zawodu Psychologa, nie oceniam i nie narzucam moim pacjentkom i pacjentom sposobu patrzenia na świat i ich problemy. W mediach społecznościowych dzielę się z obserwującymi moimi przemyśleniami, działaniami aktywistycznymi oraz polecaną literaturą. Zajmuję się nie tylko wsparciem psychologiczno-seksuologicznym, ale też publikowaniem tekstów, które szerzą wiedzę psychologiczną i seksuologiczną. Szukając podejścia feministycznego, afirmatywnego i pracy w zgodzie z teorią queer – na pewno odnajdziesz się podczas konsultacji u mnie. Gwarantuję akceptację i poszanowanie dla Twojego wyznania, kultury, pochodzenia, poglądów i przede wszystkim tematu, z którym do mnie przyjdziesz.

Jeżeli szukasz psychologa w Warszawie, to zapraszam, chętnie Cię wysłucham,

Dominik Haak

 

Zostałem laureatem w plebiscycie Orły Medycyny 2019 dla Warszawy. Zostałem wyróżniony tą nagrodą, jako psycholog, który uzyskał od pacjentów i pacjentek bardzo dużo pozytywnych opinii. To odznaczenie jest dla mnie ważne, bo uzyskałem je nie za osiągnięcia naukowe, lecz realną pomoc dla osób, które korzystały z moich usług psychologiczno-seksuologicznych.