Jestem psychologiem, ukończyłem pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Kształcę się dalej na podyplomowym studium Seksuologia Kliniczna- opiniowanie, edukacja, terapia, również na Uniwersystecie w Poznaniu. W najbliższym czasie będę w procesie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Planuję zostać terapeutą systemowym.

Moje wykształcenie daje mi uprawnienia do pomocy psychologicznej, jak również i pracy w obszarze ludzkiej seksualności. Jestem przygotowany do diagnozowania i opiniowania sądowego. Posiadam niezbędne umiejętności, aby prowadzić poradnictwo psychologiczne i seksuologiczne, oraz konsultacje indywidualne i dla par.

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej i poradnictwie psychologiczno-seksuologicznym wobec osób zmagających się z niedogodnościami dotyczącymi tematyki orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, więc podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości i seksualności innych wraz z dużym naciskiem na zdrowie, bezpieczeństwo, świadomą zgodę i przede wszystkim edukację seksualną. Filozofię tę poznałem podczas stażu w Instytucie Pozytywnej Seksualności w Warszawie.

W kontakcie z każdą osobą skupiam się na jej indywidualności, z szacunkiem i otwartością patrzę na różnorodność. Mój gabinet jest miejscem przyjaznym dla wszystkich osób. Staram się docierać z moją ofertą szczególnie do osób ze społeczności LGBT+, jak i kobiet oraz innych osób doświadczających różnych form społecznego wykluczenia. Chętnie pomagam i przygotowuję do coming out’u, jak i wspieram osoby transpłciowe.

Regularnie się kształcę, biorę udział w konferencjach i szkoleniach. W mediach społecznościowych dzielę się z obserwującymi moimi poglądami i aktywizmem. Zajmuję się nie tylko wsparciem psychologiczno-seksuologicznym, ale też publikowaniem tekstów, które szerzą wiedzę psychologiczną i seksuologiczną.

Szukając podejścia feministycznego, afirmatywnego i pracy w zgodzie z teorią queer- na pewno odnajdziesz się podczas konsultacji u mnie. Gwarantuję akceptację i poszanowanie dla Twojego wyznania, kultury, pochodzenia, poglądów i przede wszystkim tematu, z którym do mnie przyjdziesz.

Zapraszam, chętnie Cię wysłucham,
Dominik Haak