dominik haak psycholog seksuolog psychoterapeuta poznań centrum terapii haak

Psycholog LGBT+ w Poznaniu

Jestem psychologiem przyjmującym w Poznaniu. Ukończyłem pięcioletnie psychologiczne studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Następnie ukończyłem dwuletnie studia podyplomowe z seksuologii klinicznej. Jestem też wykładowcą na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, gdzie jestem także kierownikiem studiów podyplomowych z psychoseksuologii. W 2021 roku założyłem Centrum Terapii HAAK – miejsce na mapie Poznania, które dedykowane jest przede wszystkim osobom ze społeczności LGBTQ+.

Ukończyłem dwa lata szkoły psychoterapii integratywnej, mam wykształcenie psychologiczne i seksuologiczne. Jako psycholog świadczę pomoc psychologiczno- seksuologiczną w prywatnym gabinecie w Poznaniu, jak i on-line bez względu na położenie geograficzne.

Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, czyli podejścia, które zachęca do:

  • afirmacji swojej seksualności,
  • akceptacji dla przejawów płciowości,
  • akceptacji seksualności innych,
  • dbania o zdrowie, bezpieczeństwo oraz świadomą zgodę,
  • edukacji seksualnej.

Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.Dlatego. Ponieważ. Z pewnością. Ale. Dlatego. Przede wszystkim.

W ramach kształcenia zawodowego odbyłem staże specjalistyczne: seksuologiczny w Poznańskim Centrum Psychodynamicznym, jak i psychiatryczny na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym przy ul. 28 czerwca 1956 r. 149 w Poznaniu.

Wrażliwość na mniejszości seksualne

W kontakcie z każdą osobą skupiam się przede wszystkim na jej indywidualności oraz patrzę na różnorodność z szacunkiem i otwartością. Mój gabinet jest przyjazny dla wszystkich osób, dlatego podczas każdego spotkania możesz czuć się bezpiecznie. Staram się docierać z moją ofertą szczególnie do osób z grup wykluczonych, defaworyzowanych. Jako psycholog chętnie pomagam i przygotowuję do coming out’u, jak również wspieram osoby transpłciowe podczas procesu korekty płci.

Poza praktyczną stroną seksuologii i psychologii, zajmuję się również dydaktyką. Regularnie występuję na konferencjach, gdzie prowadzą wykłady, jak również sam organizuję warsztaty i szkolenia. Piszę artykuły naukowe, między innymi do “Psychologii w praktyce”, ale też na specjalistyczne portale np. Portal Zdrowia Seksualnego. Co więcej, jestem współautorem książki ,,Seksualność w praktyce psychologicznej’’ z 2019 roku.

Psychoterapia “lekarstwem” na wewnętrzne bolączki

Po pięciu latach studiów magisterskich, dwuletnich studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach z pewnością posiadam uprawnienia do pomocy psychologiczno- seksuologicznej. Posiadam uprawnienia do diagnozowania, jak również opiniowania sądowego. Mam niezbędne umiejętności, aby prowadzić poradnictwo seksuologiczne i psychologiczne, psychoterapię oraz konsultacje indywidualne i dla par. Specjalizuję się przede wszystkim w poradnictwie psychologiczno- seksuologicznym wobec osób zmagających się z niedogodnościami dotyczącymi tematyki orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej.

Nie oceniam i nie narzucam moim pacjentom i pacjentkom sposobu patrzenia na świat i ich problemy. Niemniej jednak, w mediach społecznościowych dzielę się z obserwującymi moimi przemyśleniami, działaniami aktywistycznymi oraz polecaną literaturą. Zajmuję się nie tylko wsparciem psychologiczno-seksuologicznym, ale również publikowaniem tekstów, które szerzą wiedzę seksuologiczną i psychologiczną. Szukając podejścia feministycznego, afirmatywnego i pracy w zgodzie z teorią queer – z pewnością odnajdziesz się podczas konsultacji u mnie. Gwarantuję akceptację i poszanowanie dla Twojego wyznania, kultury, pochodzenia, poglądów i przede wszystkim tematu, z którym do mnie przyjdziesz.

Jeżeli seksuolog i psycholog w Poznaniu to coś, czego szukasz – zapraszam, chętnie Cię wysłucham.

Certyfikat Jakości portalu ZnanyLekarz.pl

Zostałem odznaczony trzykrotnie Certyfikatem Jakości portalu ZnanyLekarz.pl. Zostałem wyróżniony tą nagrodą, jako psycholog, który uzyskał od pacjentów i pacjentek bardzo dużo pozytywnych opinii. To odznaczenie jest dla mnie ważne, ponieważ uzyskałem je nie za osiągnięcia naukowe, lecz realną pomoc dla osób, które korzystały z moich usług psychologiczno-seksuologicznych.