dominik haak psycholog seksuolog

Psycholog w Poznaniu

Jestem psychologiem w trakcie certyfikacji w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym, przyjmującym w Poznaniu. Ukończyłem pięcioletnie psychologiczne studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością z seksuologii klinicznej i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Dodatkowo ukończyłem dwuletnie studia podyplomowe z seksuologii klinicznej. W Szkole Psychoterapii Dialog prowadzę zajęcia z rozwoju psychoseksualnego. W 2021 roku założyłem Centrum Terapii HAAK – miejsce na mapie Poznania, które dedykowane jest osobom ze społeczności LGBTQ+.

Kim jest seksuolog?

Seksuologiem w Polsce tytułuje się osoba, która uzyskała certyfikat w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Kształcę się nadal na psychoterapeutę w nurcie integratywnym, mam wykształcenie psychologiczne i seksuologiczne. Jako psycholog świadczę pomoc psychologiczno- seksuologiczną w prywatnym gabinecie w Poznaniu, jak i on-line bez względu na położenie geograficzne.

Wyznaję wartości pozytywnej seksualności, czyli podejścia, które zachęca do:

  • afirmacji swojej seksualności,
  • akceptacji dla przejawów płciowości,
  • akceptacji seksualności innych,
  • dbania o zdrowie, bezpieczeństwo oraz świadomą zgodę,
  • edukacji seksualnej.

Wrażliwość na mniejszości seksualne

W kontakcie z każdą osobą skupiam się na jej indywidualności oraz patrzę na różnorodność z szacunkiem i otwartością. Mój gabinet jest przyjazny dla wszystkich osób, dlatego podczas każdego spotkania możesz czuć się bezpiecznie. Staram się docierać z moją ofertą szczególnie do osób z grup wykluczonych, defaworyzowanych. Jako psycholog chętnie pomagam i przygotowuję do coming out’u, jak i wspieram osoby transpłciowe podczas procesu korekty płci.

Poza praktyczną stroną seksuologii i psychologii, zajmuję się też dydaktyką. Regularnie występuję na konferencjach, gdzie prowadzą wykłady, jak i sam organizuję warsztaty i szkolenia. Piszę artykuły naukowe, między innymi do “Psychologii w praktyce”, ale też na specjalistyczne portale np. Portal Zdrowia Seksualnego. Jestem współautorem książki ,,Seksualność w praktyce psychologicznej’’ z 2019 roku.

Psychoterapia “lekarstwem” na wewnętrzne bolączki

Po pięciu latach studiów magisterskich, dwuletnich studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach posiadam uprawnienia do pomocy psychologiczno- seksuologicznej. Posiadam uprawnienia do diagnozowania oraz opiniowania sądowego. Mam niezbędne umiejętności, aby prowadzić poradnictwo seksuologiczne i psychologiczne, oraz konsultacje indywidualne. Specjalizuję się w poradnictwie psychologiczno- seksuologicznym wobec osób zmagających się z niedogodnościami dotyczącymi tematyki orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej.

Zgodnie z Kodeksem Etycznym Zawodu Psychologa, nie oceniam i nie narzucam moim pacjentom i pacjentkom sposobu patrzenia na świat i ich problemy. W mediach społecznościowych dzielę się z obserwującymi moimi przemyśleniami, działaniami aktywistycznymi oraz polecaną literaturą. Zajmuję się nie tylko wsparciem psychologiczno-seksuologicznym, ale też publikowaniem tekstów, które szerzą wiedzę seksuologiczną i psychologiczną. Szukając podejścia feministycznego, afirmatywnego i pracy w zgodzie z teorią queer – na pewno odnajdziesz się podczas konsultacji u mnie. Gwarantuję akceptację i poszanowanie dla Twojego wyznania, kultury, pochodzenia, poglądów i przede wszystkim tematu, z którym do mnie przyjdziesz.

Jeżeli szukasz seksuologa i psychologa w Poznaniu, to zapraszam, chętnie Cię wysłucham.

Zostałem odznaczony dwukrotnie Certyfikatem Jakości portalu ZnanyLekarz.pl. Zostałem wyróżniony tą nagrodą, jako psycholog, który uzyskał od pacjentów i pacjentek bardzo dużo pozytywnych opinii. To odznaczenie jest dla mnie ważne, bo uzyskałem je nie za osiągnięcia naukowe, lecz realną pomoc dla osób, które korzystały z moich usług psychologiczno-seksuologicznych.