Dodane: / Autor: Dominik Haak / Kategoria: LGBT+, pozytywna seksualność, seksuologia / Tagi: , , , ,
.

pillow princess lesbijki seksuologia

Mnogość określeń na tożsamości osób LGBTQ+

Wśród różnorodności tożsamości seksualnych i płciowych wyłaniają się różne role i unikalna dynamika, każda z własnymi niuansami i znaczeniem. Wśród tych ról określenie „pillow princess” zajmuje szczególne miejsce w związkach dwóch kobiet (ale również osób niebinarnych, czy trans męskich). Chociaż termin ten może budzić ciekawość, a nawet niezrozumienie u osób nieobeznanych w tematyce queer, w społeczności WSW (women who have sex with other women) wydaje się być istotny. Kim więc właściwie jest tzw. pillow princess?

Pillow princess chce jedynie przyjmować przyjemność

Pillow princess odnosi się do kobiety, która lubi otrzymywać satysfakcję seksualną i uwagę, niekoniecznie odwzajemniając się w równym stopniu. Termin ten wywodzi się z obrazu księżniczki wylegującej się na poduszkach, o którą można się troszczyć i sprawiać jej przyjemność, bez konieczności odwzajemniania tego z jej strony. W stymulacji oralnej pillow princess będzie, więc tą stroną, która jedynie przyjmuje przyjemność (jest bierna, pasywna). Identyfikowanie się w ten sposób nie oznacza samolubstwa ani braku uwzględnienia potrzeb partnerki. Zamiast tego odzwierciedla preferencje i dynamikę w sferze intymności kobiecej.

Dynamika relacji lesbijek

Należy również pamiętać, że dynamika seksualna może się znacznie różnić w zależności od pary. Podczas gdy jedna z osób partnerskich może czerpać przyjemność z odgrywania roli pillow princess, druga może znaleźć spełnienie w dostarczaniu przyjemności i byciu osobą aktywną w związku. Najważniejsze jest to, aby wszystkie osoby w związku czuły się szanowane i cenione.
Jak każda etykieta lub rola w sferze seksualności i płciowości, postać omawiana w artykule nie jest z natury dobra ani zła. Po prostu odzwierciedla jeden aspekt różnorodności ludzkich pragnień i powiązań. Jak w każdym aspekcie relacji, otwartość, empatia i zrozumienie torują drogę do wzajemnego spełnienia i satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *