Psychoseksuolog dla każdej osoby

Psychoseksuologia zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami dotyczącymi dziedzin psychologii i seksuologii. Innymi słowy, umożliwia zdobycie wiedzy dotyczącej seksuologii człowieka oraz zrozumienia problemów dotyczących psychologii.

Problemy z seksualnością dotyczą zarówno kobiety jak i mężczyzn. Dlatego podczas psychoterapii i poradnictwa seksuologicznego każda osoba może otrzymać potrzebną pomoc.

Czym zajmuje się psychoseksuolog

Głównym zadaniem psychoseksuologa jest pomoc każdej osobie borykającej się z problemami seksuologicznymi. Dlatego psychoseksuolog zajmuje się pomocą w zakresie:

  • zaburzeń seksualnych spowodowanych bólem,
  • braku satysfakcji z życia seksualnego,
  • problemów partnerskich,
  • zaburzeń erekcji i przedwczesnym wytryskiem,
  • trudności z akceptacją orientacji seksualnej,
  • opieki psychologicznej w okresie ciąży,
  • rozwoju seksuologicznego dzieci i młodzieży,
  • nietypowych upodobań seksualnych,
  • niskiej samooceny,
  • zaburzeniami lękowymi związanymi z seksem.

Usługi psychologiczno- seksuologiczne w Poznaniu

W ramach wykształcenia psychologicznego i seksuologicznego oraz specjalności w seksuologii klinicznej oferujemy usługi psychologiczno-seksuologiczne na terenie Poznania. Istnieje też możliwość kontaktu on-line (przez Skype). Spotkania w gabinecie trwają standardowo 50 minut. Częstotliwość kontaktów jest ustalana wspólnie, ponadto włączona jest do kontraktu terapeutycznego.

Korzystając z bogactwa wiedzy dwóch nauk: psychologii i seksuologii, możemy zaoferować interdyscyplinarne podejście do kryzysów w życiu osób.

Pomoc psychologiczno- seksuologiczna

Psychoseksuolog ma za zadanie przeanalizowanie różnych czynników fizjologicznych jak i psychologicznych, które warunkują funkcjonowanie danej osoby, jej relacje i satysfakcję z życia. Spotkania mają na celu podniesienie jakości życia (także seksualnego), lepsze zrozumienie samego/samej siebie i rozwiązanie trudności. W zależności od istoty problemu i jego głębokości dobieramy właściwe i oparte na empirycznych dowodach metody oddziaływania.

O zasadach współpracy decyduje diagnoza problemu realizowana na pierwszych konsultacjach. Najczęściej współpraca z osobą obejmuje poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne, psychoedukację, ale także elementy terapii, czy ćwiczeń poznawczo-behawioralnych.

Wsparcie psychologiczno – seksuologiczne

Podczas każdego spotkania oferujemy Ci wsparcie psychologiczno- seksuologiczne. Każda rozmowa odbywa się w przyjaznej i otwartej atmosferze. Możesz więc mówić o wszystkich problemach, odczuciach, myślach, z którymi się borykasz. Wspieranie osoby w trudnych chwilach to ważny element podczas każdej terapii psychologiczno- seksuologicznej.

Zajmujemy się również przygotowywaniem opinii na rzecz sądowego uzgodnienia płci.

Leczenie psychiatryczne

W naszym Centrum oferujemy pomoc nie tylko z dziedziny psychologii i seksuologii, ale także psychiatrii. Są sytuacje gdy wsparcie psychologiczno-seksuologiczne nie wystarcza, a połączenie farmakoterapii i psychoterapii bywa jedynym skutecznym sposobem leczenia. Zajmujemy się także przygotowywaniem opinii psychiatrycznej na rzecz sądowego uzgodnienia płci. Więcej o leczeniu psychiatrycznym i całym procesie opiniowania dowiesz się w zakładkach https://dominikhaak.pl/leczenie-psychiatryczne/, https://dominikhaak.pl/opiniowanie-dla-osob-transplciowych-i-niebinarnych/.

Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalnego i doświadczonego psychologa lub seksuologa skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Cennik usług psychologiczno-seksuologicznych:
Konsultacja indywidualna (45 minut):
180-250 zł
Konsultacja dla pary (45 minut):
220-250 zł
Wizyta lekarska (20 minut)
240-340 zł
English counselling (45 minut):
220-250 zł
Testy psychologiczne (przy opiniowaniu nt. niezgodności płciowej i spektrum autyzmu):
1000 zł
Testy psychologiczne (przy diagnozie ADHD oraz zaburzeń osobowości)
500 zł
Odbiór wyników testów
160 zł
Badanie osobowości (należy doliczyć testy osobowości)
540 zł