Psychoseksuolog dla każdej osoby

Psychoseksuologia zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami dotyczącymi dziedzin psychologii i seksuologii. Umożliwia to zdobycie wiedzy dotyczącej seksuologii człowieka oraz zrozumienia problemów dotyczących psychologii. 

Problemy z seksualnością dotyczą zarówno kobiety jak i mężczyzn. Podczas terapii psychoseksulogicznej każda osoba może otrzymać potrzebną pomoc. 

Czym zajmuje się psychoseksuolog

Głównym zadaniem psychoseksuologa jest pomoc każdej osobie borykającej się z problemami seksuologicznymi. Psychoseksuolog zajmuje się pomocą w zakresie: 

 • zaburzeń seksualnych spowodowanych bólem; 
 • braku satysfakcji z życia seksualnego; 
 • problemów partnerskich; 
 • zaburzeń erekcji i przedwczesnym wytryskiem; 
 • trudności z akceptacją orientacji seksualnej; 
 • opieki psychologicznej w okresie ciąży; 
 • rozwoju seksuologicznego dzieci i młodzieży; 
 • nietypowych upodobań seksualnych; 
 • niskiej samooceny; 
 • zaburzeniami lękowymi związanymi z seksem.

Jak zostać psychoseksuologiem 

Psychoseksuologiem może zostać każda osoba, która ukończyła studia psychologiczne, o specjalności “seksuologia”, a także osoby, które są po studiach podyplomowych z seksuologii i są na etapie procesu certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym (PTS). Obecnie istnieje także możliwość podjęcia się 4-letniej specjalizacji z psychoseksuologii. Po ukończeniu procesu certyfikacji psychoseksuolog współpracuje z osobami służb medycznych i mundurowych oraz współpracuje edukacyjnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

Kiedy będę psychoseksuologiem 

Jestem psychologiem i seksuologiem z doświadczeniem. Aktualnie jestem w czasie certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym. Po ukończeniu certyfikacji podejdę do egzaminu, aby uzyskać tytuł psychoseksuologa. Psychoseksuolog, jako zawód i specjalizacja istnieje od niedawna – dlatego większość osób obecnie używa tytułu seksuolog, będąc w procesie certyfikacji i oczekując na odpowiednie dyplomy.

Psychoseksuolog zajmuje się terapią zaburzeń powstałych na tle psychogennym. Nie może prowadzić leczenia farmakologicznego oraz prowadzić badań fizykalnych. W przypadku konieczności wykonania odpowiednich badań kieruje się pacjenta/pacjentkę do lekarza lub lekarki. Psychoseksuolog może pomóc osobom starszym z ich problemami z potrzebami seksuologicznymi. 

Do czasu uzyskania certyfikacji i zdania egzaminu na psychologa klinicznego zajmuję się szeroko pojętą pomocą psychologiczno-seksuologiczną. 

Usługi psychologiczno- seksuologiczne w Warszawie

W ramach mojego wykształcenia psychologicznego i seksuologicznego oraz specjalności w seksuologii klinicznej oferuję usługi psychologiczno-seksuologiczne na terenie Warszawy. Istnieje też możliwość kontaktu on-line (przez Skype). Spotkania w gabinecie trwają standardowo 50 minut. Częstotliwość kontaktów jest ustalana wspólnie i włączona do kontraktu terapeutycznego.

Korzystając z bogactwa wiedzy dwóch nauk: psychologii i seksuologii, mogę zaoferować interdyscyplinarne podejście do kryzysów w życiu osób.

Pomoc psychologiczno- seksuologiczna

Moim zadaniem jest przeanalizowanie różnych czynników fizjologicznych jak i psychologicznych, które warunkują funkcjonowanie danej osoby, jej relacje i satysfakcję z życia. Spotkania ze mną mają na celu podniesienie jakości życia (także seksualnego), lepsze zrozumienie samego/samej siebie i rozwiązanie trudności. W zależności od istoty problemu i jego głębokości – dobieram właściwe i oparte na empirycznych dowodach metody oddziaływania.

O zasadach współpracy decyduje diagnoza problemu realizowana na pierwszych konsultacjach. Najczęściej moja współpraca z osobą obejmuje poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne, psychoedukację, ale także elementy terapii, czy ćwiczeń poznawczo-behawioralnych.

Terapia psychologiczno-seksuologiczna

Jako psycholog i seksuolog mogę pomóc w takich obszarach jak: 

 • brak akceptacji własnej orientacji psychoseksualnej,
 • niedogodności w zakresie tożsamości płciowej,
 • dysfunkcje seksualne,
 • zaburzenia nastroju,
 • lęki, 
 • konflikty interpersonalne, 
 • doświadczenia przemocy, 
 • oraz wiele innych.

Wsparcie psychologiczno- seksuologiczne

Podczas każdego spotkania oferuję Ci wsparcie psychologiczno- seksuologiczne. Każda rozmowa odbywa się w przyjaznej i otwartej atmosferze. Możesz mówić o wszystkich problemach, odczuciach, myślach, z którymi się borykasz. Wspieranie osoby w trudnych chwilach to ważny element podczas każdej terapii psychologiczno- seksuologicznej. 

Zajmuję się również przygotowywaniem opinii na rzecz sądowego uzgodnienia płci.

Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalnego i doświadczonego psychologa lub seksuologa skontaktuj się ze mną. Jestem do Twojej dyspozycji i chętnie Cię wysłucham. 

Cennik usług psychologiczno-seksuologicznych:
Konsultacja indywidualna (50 minut):
140-160 zł
Konsultacja dla pary (50 minut):
180 zł