Psychoseksuolog dla każdej osoby

Psychoseksuologia zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami dotyczącymi dziedzin psychologii i seksuologii. Innymi słowy, umożliwia zdobycie wiedzy dotyczącej seksuologii człowieka oraz zrozumienia problemów dotyczących psychologii. 

Problemy z seksualnością dotyczą zarówno kobiety jak i mężczyzn. Dlatego podczas psychoterapii i poradnictwa seksuologicznego każda osoba może otrzymać potrzebną pomoc. 

Czym zajmuje się psychoseksuolog

Głównym zadaniem psychoseksuologa jest pomoc każdej osobie borykającej się z problemami seksuologicznymi. Dlatego psychoseksuolog zajmuje się pomocą w zakresie: 

 • zaburzeń seksualnych spowodowanych bólem, 
 • braku satysfakcji z życia seksualnego, 
 • problemów partnerskich, 
 • zaburzeń erekcji i przedwczesnym wytryskiem, 
 • trudności z akceptacją orientacji seksualnej, 
 • opieki psychologicznej w okresie ciąży, 
 • rozwoju seksuologicznego dzieci i młodzieży, 
 • nietypowych upodobań seksualnych,
 • niskiej samooceny, 
 • zaburzeniami lękowymi związanymi z seksem.

Jak zostać psychoseksuologiem 

Psychoseksuologiem może zostać każda osoba, która ukończyła studia psychologiczne, o specjalności “seksuologia”, jak również osoby, które są po studiach podyplomowych z seksuologii i są na etapie procesu certyfikacji na seksuologa klinicznego w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym (PTS). Obecnie istnieje także możliwość podjęcia się 4-letniej specjalizacji z psychoseksuologii. Następnie, po ukończeniu procesu certyfikacji psychoseksuolog współpracuje z osobami służb medycznych i mundurowych oraz współpracuje edukacyjnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Psychoseksuolog zajmuje się terapią zaburzeń powstałych na tle psychogennym. Nie może prowadzić leczenia farmakologicznego oraz prowadzić badań fizykalnych. W przypadku konieczności wykonania odpowiednich badań kieruje się pacjenta/pacjentkę do lekarza lub lekarki. Niemniej jednak psychoseksuolog może pomóc osobom starszym z ich problemami z potrzebami seksuologicznymi. 

Usługi psychologiczno- seksuologiczne w Poznaniu

W ramach wykształcenia psychologicznego i seksuologicznego oraz specjalności w seksuologii klinicznej oferujemy usługi psychologiczno-seksuologiczne na terenie Poznania. Istnieje też możliwość kontaktu on-line (przez Skype). Spotkania w gabinecie trwają standardowo 50 minut. Częstotliwość kontaktów jest ustalana wspólnie, ponadto włączona jest do kontraktu terapeutycznego.

Korzystając z bogactwa wiedzy dwóch nauk: psychologii i seksuologii, możemy zaoferować interdyscyplinarne podejście do kryzysów w życiu osób.

Pomoc psychologiczno- seksuologiczna

Psychoseksuolog ma za zadanie przeanalizowanie różnych czynników fizjologicznych jak i psychologicznych, które warunkują funkcjonowanie danej osoby, jej relacje i satysfakcję z życia. Spotkania mają na celu podniesienie jakości życia (także seksualnego), lepsze zrozumienie samego/samej siebie i rozwiązanie trudności. W zależności od istoty problemu i jego głębokości dobieramy właściwe i oparte na empirycznych dowodach metody oddziaływania.

O zasadach współpracy decyduje diagnoza problemu realizowana na pierwszych konsultacjach. Najczęściej współpraca z osobą obejmuje poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne, psychoedukację, ale także elementy terapii, czy ćwiczeń poznawczo-behawioralnych.

Psychoseksuolog – jak wygląda terapia?

Psychoseksuolog może przede wszystkim pomóc w takich obszarach jak: 

 • brak akceptacji własnej orientacji psychoseksualnej,
 • niedogodności w zakresie tożsamości płciowej,
 • dysfunkcje seksualne,
 • zaburzenia nastroju,
 • lęki, 
 • konflikty interpersonalne, 
 • doświadczenia przemocy, 
 • oraz wiele innych.

Wsparcie psychologiczno- seksuologiczne

Podczas każdego spotkania oferujemy Ci wsparcie psychologiczno- seksuologiczne. Każda rozmowa odbywa się w przyjaznej i otwartej atmosferze. Możesz więc mówić o wszystkich problemach, odczuciach, myślach, z którymi się borykasz. Wspieranie osoby w trudnych chwilach to ważny element podczas każdej terapii psychologiczno- seksuologicznej. 

Zajmujemy się również przygotowywaniem opinii na rzecz sądowego uzgodnienia płci.

Jeśli potrzebujesz pomocy profesjonalnego i doświadczonego psychologa lub seksuologa skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Cennik usług psychologiczno-seksuologicznych:
Konsultacja indywidualna (50 minut):
160-200 zł
Konsultacja dla pary (50 minut):
180-220 zł
English counselling (50 minut):
200 zł
Testy psychologiczne (przy opiniowaniu):
1000 zł