Osobowość to unikalny zbiór cech każdej jednostki, który wpływa na jej codzienne funkcjonowanie we wszystkich sferach życia (np. w szkole, pracy czy w relacjach z bliskimi). Możemy określić ją jako subiektywny sposób postrzegania świata i zachowywania się, charakterystyczny dla danej osoby.

Osobowość dojrzewa wraz z nami w toku rozwoju. Czasem jednak doświadczanie pewnych trudnych okoliczności (np. rodzinnych) uniemożliwiają jej normatywny rozwój. W konsekwencji mogą pojawić się zaburzenia osobowości – czyli trwałe, nieadaptacyjne wzorce zachowań, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Masz wrażenie, że pewne cechy, które posiadasz sprawiają, że trudno jest Ci poradzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się na Twojej drodze?
Czujesz, że chciałbyś lepiej pojąć to, jak zachowujesz się w relacjach?
A może zwyczajnie chcesz lepiej zrozumieć siebie? Dzięki diagnozie osobowości znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiesz się co najbardziej się sprawdzi przy Twoim sposobie funkcjonowania!

Proces diagnozy w Centrum Terapii HAAK rozpoczyna się od 3 spotkań, podczas których specjalistki przeprowadzą z Tobą indywidualny wywiad psychologiczny. Jest to rozmowa, która ma na celu pogłębienie różnych aspektów Twojego życia. Będziemy Cię pytać o to, jak funkcjonujesz na co dzień, co jest dla Ciebie najbardziej problematyczne, a także jak reagujesz na sytuacje stresowe i co pomaga Ci w radzeniu sobie z nimi. Nie zabraknie też pytań o Twoje relacje, środowisko zawodowe czy zainteresowania.

Oprócz wywiadu klinicznego, niezbędne będzie przeprowadzenie testów psychologicznych, które jeszcze dokładniej przybliżą nam to, jak funkcjonujesz. W Centrum Terapii HAAK używamy tych najbardziej pomocnych i sprawdzonych kwestionariuszy, czyli MMPI-2 i SCID-5.

Dzięki rozmowie ze specjalistką oraz wynikom testów zbierzemy kompleksową wiedzę na temat Twojej osoby. Po zakończeniu wszystkich spotkań otrzymasz szczegółowy profil swojej osobowości, który pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoje mocne strony, obszary, w których możesz się rozwijać oraz wyzwania, na jakie warto zwrócić uwagę. Otrzymasz tam również zindywidualizowany plan działania terapeutycznego, który nakieruje Cię na to, jak skutecznie pracować nad osiągnięciem pełni swojego potencjału.

Jeśli masz poczucie, że chcesz zgłębić mechanizmy własnego zachowania, sposoby radzenia sobie ze stresem czy Twój styl funkcjonowania w relacjach międzyludzkich – diagnoza osobowości jest właśnie dla Ciebie.

Nie czekaj dłużej i rozpocznij drogę do pozytywnych zmian w swoim życiu. Zapraszamy do kontaktu z recepcją, która z przyjemnością odpowie na Twoje pytania i umówi Cię na wizytę.